Paweł Suchodolski

tel.: 780 768 513

Obszar aktywności zawodowej w Relatio:
● kwalifikacja do psychoterapii ze wstępną diagnozą psychodynamiczną;
● prowadzenie psychoterapii indywidualnej w nurcie psychodynamicznym.

Psycholog, psychoterapeuta psychodynamiczny w trakcie szkolenia.

Jestem absolwentem 5-letnich studiów na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS we Wrocławiu, o specjalności psychologia. Obecnie uczestniczę w kursie psychoterapeutycznym w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Swoje wykształcenie poszerzałem na studiach podyplomowych (Uniwersytet SWPS), na kierunku praktyczna diagnoza psychologiczna.

Psychoterapię rozumiem jako niezwykle unikatowy proces wglądu w siebie samego. Jest to nie tylko możliwość odkrywania nieświadomych części swojej osoby, ale ich zmiana. Uważam, iż to nadaje terapii status leczenia. Trudności z jakimi zgłaszają się pacjenci staram się rozumieć indywidualnie oraz holistycznie. Odczuwany ból psychiczny, objawy (lękowe, depresyjne, obsesyjne i inne) nierzadko są ekspresją osobowości. W moim kontakcie z pacjentem ważne jest dla mnie pełne rozumienie drugiej osoby, jak przeżywa siebie, innych, w jaki sposób funkcjonuje w różnych obszarach życia. W psychoterapii psychodynamicznej stawiam nacisk na leczenie zaburzeń osobowości, które najczęściej są źródłem cierpienia psychicznego. Staram się wykorzystywać metody pracy TFP – psychoterapii skoncentrowanej na przeniesieniu. Wierzę, iż stałe zmiany oraz efektywność terapii możliwa jest dzięki zbudowaniu relacji opartej na zaufaniu i bezpiecznej przestrzeni.

Aktualne doświadczenie zawodowe:
● psychoterapeuta w Relatio (prowadzenie indywidualnej psychoterapii psychodynamicznej w oparciu o modalność TFP);
● psychoterapeuta w Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic DCZP (prowadzenie grup psychoterapeutycznych)
W oddziale przeprowadzam kwalifikacje do psychoterapii grupowej. Wraz z zespołem grupy prowadzimy w oparciu o teorię psychoanalityczną. Kontakt z pacjentami pozwala mi widzieć i coraz głębiej rozumieć, jak przeszłe doświadczenia mocno kształtują psychikę i osobowość.

Wcześniejsze doświadczenie zawodowe:
● psychoterapeuta w El Camino (prowadzenie indywidualnej psychoterapii psychodynamicznej);

● psychoterapeuta w Centrum Spokojna Głowa (prowadzenie indywidualnej psychoterapii psychodynamicznej);
● psycholog/koordynator procesu zdrowienia w Centrum Zdrowia Psychicznego+ przy ul. Ostrowskiego
Pracowałem z pacjentami chorującymi na zaburzenia psychotyczne, afektywne (jak depresja, zaburzenie dwubiegunowe), lękowe czy osobowości. Współpraca z wieloma specjalistami zdrowia psychicznego dała mi możliwość rozumienia obserwacji odmiennych chorób i zaburzeń psychicznych oraz patrzenia na nie w oparciu o różne paradygmaty.

Superwizja:
indywidualna – Maciej Wójcik
grupowa – Paulina Salawa-Augustyn
szkoleniowa – Marcin Kramek
w ramach OLN – Anna Kulesza-Jaworska oraz Krzysztof Srebrny