KLINICZNA DIAGNOZA PSYCHODYNAMICZNA

 

Diagnoza prowadzona w Specjalistycznej Poradni Relatio ma na celu nie tylko postawienie właściwego rozpoznania klinicznego, ale też i rozpoznanie przyczyn i mechanizmów będących źródłem cierpienia zgłaszających się nas pacjentów.

Staramy się więc precyzyjnie zdefiniować problemy wewnątrzpsychiczne pacjenta przy użyciu diagnozy psychodynamiczno-klinicznej. Pozwala to rozumieć zgłaszane przez pacjenta problemy emocjonalne w kontekście ich etiologii a co za tym idzie umożliwia na wdrożenie skutecznego leczenia – zarówno psychoterapeutycznego jak i farmakoterapeutycznego.

Oczywiście rozpoznanie psychodynamiczne formułowane w wstępnym etapie diagnozy może ulegać zmianie w trakcie leczenia. Zaletą bowiem leczenia psychodynamicznego (zarówno psychoterapii jak i farmakoterapii) jest jego elastyczność – w przebiegu terapii lepiej poznajemy pacjenta i możemy modyfikować prowadzone leczenie tak aby było maksymalnie efektywne długoterminowo.

Diagnoza w Specjalistycznej Poradni Psychoterapii i Psychiatrii Psychodynamicznej Relatio prowadzona jest przez lekarzy, specjalistów psychiatrii, będących jednocześnie psychoterapeutami psychodynamicznymi, doświadczonych klinicznie psychologów – psychoterapeutów psychodynamicznych oraz specjalistów psychoterapii uzależnień.

 

Jeśli…

Doświadczasz jakiegoś cierpienia psychicznego.

Masz objawy: np. odczuwasz lęk, niepokój, drażliwość, stały smutek, zniechęcenie, jesteś w obniżonym nastroju, masz natrętne myśli, skarżysz się bezsenność, jesteś stale zmęczona/y

Masz istotne trudności w funkcjonowaniu społecznym, zawodowym lub poważne problemy relacyjne

I nie wiesz jakie leczenie byłoby dla ciebie najbardziej sensowne

Zarejestruj się na pierwszą wizytę konsultacyjną do specjalisty psychiatry psychodynamicznego lub psychologa psychoterapeuty psychodynamicznego.

Przeprowadzi on diagnozę kliniczną i pomoże ci wybrać najbardziej sensowną formę leczenia.

 

Jesteś już rozważasz podjęcie na psychoterapii zarejestruj się bezpośrednio do psychoterapeuty psychodynamicznego, członka zespołu Poradni Relatio.

 

Jeśli masz problem z nadużywaniem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych zarejestruj się do specjalisty, psychoterapeuty uzależnień.

Rejestracja: poniedziałek – czwartek, od 15.00 do 20.00

510 – 358 – 300