Szanowni Państwo

Zespół kliniczny Poradni Relatio dokłada wszelkich starań aby leczenie prowadzone w naszym ośrodku było maksymalnie efektywne i długoterminowo skuteczne.

Doceniamy wartość poprawy objawowej, to uważamy jednak, że zawsze należy podjąć działania mające na celu trwałe wyleczenie a nie jedynie krótkoterminowe podleczenie pacjenta. Dlatego też wiodącą ideą prowadzonego w naszym ośrodku leczenia jest głęboka, złożona zmiana struktur intrapsychicznych pozwalająca na trwałą poprawę samopoczucia w przebiegu prowadzonej terapii.

Ważnym jest dla nas aby pacjent w przebiegu prowadzonego leczenia psychodynamicznego zyskiwał kompetencje pozwalające mu na skuteczne radzenie sobie z złożonymi potrzebami i towarzyszącymi im konfliktami intrapsychicznymi. Efektem tego jest nie tylko ustąpienie objawów, ale i też zasadnicza poprawa funkcjonowania w ważnych obszarach życia – relacji uczuciowych, pracy zawodowej czy aktywności społecznych.

Uważamy, że leczenie psychodynamiczne jest optymalną formą pomocy dla osób z skargami nerwicowo-lękowymi oraz depresyjnymi, dysfunkcjami osobowościowymi czy też z znaczącymi trudnościami w relacjach społecznych i interpersonalnych. Terapia psychodynamiczna może też z powodzeniem stosowana w leczeniu zaburzeń somatyzacyjnych i dysocjacyjnych, bezsenności czy zespołach uzależnień.

Terapia psychodynamiczna pozwala na skuteczną integrację oddziaływań psychoterapeutycznych oraz farmakoterapeutycznych poprzez jednoczasowe oddziaływania relacyjne, biologiczne i stricte psychologiczne.

W leczeniu psychodynamicznym korzystamy w zasobów wiedzy medycznej, psychologicznej, psychoanalitycznej i neurobiologicznej, co pozwala na nieustannie rozbudowywanie stosowanych w niej narzędzi terapeutycznych prowadzących do pożądanej zmiany klinicznej.

W naszej ocenie tylko leczenie prowadzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem klinicznym wspartym rozległą wiedzą psychiatryczną, psychologiczną i psychodynamiczną jest gwarancją długoterminowej, efektywnej poprawy samopoczucia pacjentów.